תלונה לרכבת ישראל. אמיתית

אני רוצה להתלונן על תקלה ברכישת כרטיסים ברב קו בבאר שבע. היום, ניסיתי לכרוש כרטיס ברב קו שלי בתחנה באר שבע צפון
אוניברסיטה. המכשיר הראה לי כי בכרטיס שלי יש יתרה של נסיעה אחת בתל אביב שהיא בתוקף, אבל מקשי הרכישה היו חסומים. ביקשתי הסבר מעובד התחנה שאמר ששמו “נחמנים”, הוא הראה לי שבכרטיס שלי יש פרופיל סטודנט שתוקפו פג לפני שנה.

הסברתי לו שזה לא יכולה להיות הסיבה כי

  • לפני שבועים או שלושה באותה התחנה קניתי כרטיס הלוך חזור לתל אביב, בלי שום בעייה.
  • אני באופן סדיר משתמש בכרטיס הזה באוטובוסי אגד ומטרופולין, כמו גם בביטיפס בירושלים, ואין שום בעייה – גם הכרטיסים נמכרים לי, גם בנסיעות המבקרים מקלבים את הכרטיס שלי.
  • אני עכשיו נוסע ברכבת לאשדוד בנסיעה של כרטיס רב קו לתל אביב, כלומר הכרטיס שלי בתוקף. אחרת המערכת לא הייתה מאפשרת לי לנסוע, כמו שקרה לפני שנה עם יתרות הנסיעות שלי מאגד.

נכון שפרופיל סטונדט שלי לא בתוקף, כי אני כבר לא סטונדט, אני ברוך ה’ דוקטור למדעי המחשב. סטודנט כבר כנראה לא יהיה בזמן הקרוב, אולי בפנסיה קצת.

לכן אני רוצה להתלונן. על כמה דברים.
ראשית כל, על כך שעם פתיחת קו באר שבע-נתיבות שדרות אשדוד … התקנתם תכנה שלא בדקתם אותה כראוי, דבר שגורם לי עכשיו עוגמת נפש וחמיצות רוח.
שנית – על כך שהעובד שלך שעונה על שם נחמנים בתחנת רכבת באר שבע צפון אוניברסיטה דיבר איתי בגסות, כאילו אני חייב לו משהו על כך שרכבת ישראל לא עובדת כראוי.
ושלישית – על כך שאני נאלצתי לשלם יותר על הנסיעה ממה שהייתי צריך, אף על פי שברשותי היה כרטיס לגמkרי בתוקף, וכל אשמתי הייתה שלפני שנה וחצי סיימתי לימודיי לתואר שלישי באוניברסיטה בהצטיינות.

ממתי במדינת ישראל מענישים על תואר אקדמי?

אני מקווה שתתקנו את התכנה הלקויה ובלתי הבדוקה שלכם במכשירים לרכישת כרטיסים. ותסבירו לעובדים שלכם שהם שם בגלל שאנחנו עושים, לא להפך.

בברכה,
דוד טולפין

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.